Trávenie

100% prírodné liečivé kvapky BENEDICTUS sú ručne miešané extrakty z esenciálnych olejov získané lisovaním za studena z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín.

Prírodné kvapky BENEDICTUS TRÁVENIE majú rýchly nástup účinku a vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní. Neobsahujú alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.


Značka: Benedictus

Obsah: 10ml

Pôvod: Slovensko

16.90 €
Please select variants first


100% prírodné liečivé kvapky
BENEDICTUS sú zmesiesenciálnych olejov získané z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín lisovaním za studena. Liečivé kvapky BENEDICTUS určené na vnútorné použitie sú ručne miešané extrakty na základe našich vlastných klinicky testovaných receptúr.


Proces trávenia skonzumovanej stravy začína v ústach a pokračuje v žalúdku, kde sa zmieša so žalúdočnými šťavami. V tenkom čreve sa k nej pridávajú ďalšie tráviace enzýmy produkované pankreasom a pečeňou. Ďalšie enzýmy sa tvoria priamo v bunkách tenkého čreva a pre ich produkciu je veľmi dôležitá zdravá a neporušená sliznica tenkého čreva. Zápalové zmeny sliznice sa prejavujú aj intoleranciou laktózy alebo histamínu. V hrubom čreve sa do tráviaceho procesu zapájajú priateľské aj nepriateľské baktérie, ktoré sú súčasťou črevnej flóry.


Priateľské - probiotické baktérie sú pre človeka mimoriadne dôležité, U zdravého jedinca je baktériami osídlené len hrubé črevo. Keď sa však naruší rovnováha mikrobioty, napr. antibiotikami, konzumáciou sladkostí alebo permanentným stresom, nepriateľské baktérie sa premnožia a začnú postupne osídľovať aj tenké črevo. Niektoré z týchto patogénnych baktérií sú schopné produkovať rôzne plyny, čo sa prejavuje nadúvaním po jedle.Tráviace ťažkosti sa prejavujú bolesťami brucha, pocitom plnosti, nafukovaním, pocitom na zvracanie, grganím, pálením záhy, hnačkami alebo zápchami.


Prírodné kvapky BENEDICTUS TRÁVENIE podporujú trávenie povzbudením tvorby žalúdočných štiav, zmierňujú kŕče v bruchu, potláčajú zápaly v tráviacom trakte, čo sa prejavuje vymiznutiu tráviacich ťažkostí.


Zloženie:

Ďumbier lekársky (oleum zingiberi) - podzemok

Slamiha piesočná (oleum stoechadi) - kvet

Klinčekovec voňavý (oleum caryophylli) - puk

Myrhovník pravý (oleum myrrhae) - živica

Mäta pieporná (oleum menthae)


Dávkovanie:

Dospelí: 3x denne užiť na lyžičke vody 3 až 5 kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami.

Deti: 3x denne užiť na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu užívať len po konzultácií s lekárom.


Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti a mladistvých do 18 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.Podobné produkty