Plesne denné kvapky / Plesne nočné kvapky

100% prírodné liečivé kvapky BENEDICTUS sú ručne miešané zmesi esenciálnych olejov získané lisovaním za studena z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín.

Unikátna kombinácia PLESNE DENNÉ KVAPKY a PLESNE NOČNÉ KVAPKYrýchly nástup účinku a vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní. Neobsahujú alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.


Značka: Benedictus

Obsah: 10ml

Pôvod: Slovensko

29.90 €
Please select variants first

100% prírodné liečivé kvapky BENEDICTUS sú ručne namiešané extrakty zesenciálnych olejov získané lisovaním za studena z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín. Unikátna kombinácia PLESNE DENNÉ KVAPKY a PLESNE NOČNÉ KVAPKY má rýchly nástup účinku a vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní. Neobsahujú alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.


Plesne sú mikroskopické organizmy, ktoré sú bežnou súčasťou nášho životného prostredia. Vyskytujú sa vo vode, v pôde aj v ovzduší. Od rastlín sa líšia tým, že nemajú schopnosť fotosyntézy, preto sú závislé na organickej potrave, podobne ako živočíchy. Na rozdiel od nich však nemajú tráviaci trakt. Plesne v byte predstavujú závažný problém pre zdravie človeka, pretože môžu byť zdrojom mykotoxínov. Pre alergikov sú problémom aj spóry plesní uvoľňované do ovzdušia, nakoľko sa jedná o silné alergény.


Kým prítomnosť plesní na stenách sa prejavuje rôzne sfarbenými škvrnami pripomínajúcimi vatu, plesňová infekcia v tele sa dá sa len veľmi ťažko rozpoznať, pretože jej prejavy bývajú veľmi rozdielne a nešpecifické. Predpokladá sa, že každý štvrtý človek trpí na nejakú formu plesňovej infekcie.


Z viditeľných foriem sú to hlavne plesne na nohách, prípadne mykóza nechtov. Z vnútorných infekcií je najtypickejšia kandidóza. Či už nechtová mykóza, kandidóza alebo akékoľvek plesne v tele sú vždy len dôsledkom prvotného napadnutia črevnej sliznice plesňovou infekciou. Tráviaci trakt je ideálne miesto pre plesne, je tam vlhko, teplo a nachádzajú sa tam zvyšky jedla. Zdrojom črevných plesní môže byť kvasinka candida albicans, ktorá je prirodzenou súčasťou črevnej flóry každého človeka a podieľa sa na záverečných fázach trávenia. Za normálnych okolností sa vyskytuje predovšetkým v hrubom čreve (tenké črevo je mikroorganizmami osídlené minimálne). Premnoženiu kvasiniek bránia probiotické baktérie a silný imunitný systém. Dôvodov, prečo dochádza k narušeniu rovnováhy v prospech kvasiniek je viacero. Najčastejšie sú to dlhodobý stres, antibiotiká alebo nadbytok sladkostí v potrave.


Po premnožení kvasinky osídľujú tenké črevo a odtiaľ sa krvou dostávajú do rôznych orgánov. Spôsobovať môžu okrem spomínaných problémov aj opakované zápaly uší a horných dýchacích ciest, chronickú nádchu, alergické prejavy na koži, zdurenie lymfatických uzlín či dýchavičnosť. Pridať sa môžu problémy s hmotnosťou, bolesti svalov, vypadávanie vlasov, lupiny, bolestivá menštruácia, migrény, psychické problémy a mnohé ďalšie nešpecifické symptómy. Kandidóza u žien sa môže prejavovať aj recidivujúcimi gynekologickými zápalmi, bielym hrudkovitým výtokom, či svrbením v oblasti vonkajších pohlavných orgánov. Pri riešení uvádzaných zdravotných problémov je potrebné zamerať sa na tráviaci trakt, pretože pokiaľ ho nevyliečime, plesní sa nikdy nezbavíme. Lokálna liečba bez uzdravenia tráviaceho traktu nikdy nebude dostatočne účinná.


Preto je vhodné, pri akejkoľvek forme mykózy používať liečivé kvapky PLESNE s protiplesňovým účinkom.


Zloženie PLESNE denné kvapky:

Klinčekovec voňavý (oleum caryophylli) - puk

Vôňovec citrónový (oleum cymbopogoni) - list

Céder atlantský (oleum cedri) - kôra

Škoricovník cejlónsky (oleum cinnamomi zeylanici) - kôra

Myrhovník pravý (oleum myrhhae) - živica


Po premnožení kvasinky osídľujú tenké črevo a odtiaľ sa krvou dostávajú do rôznych orgánov. Spôsobovať môžu okrem spomínaných problémov aj opakované zápaly ušía horných dýchacích ciest, chronickú nádchu, alergické prejavy na koži, zdurenie lymfatických uzlín či dýchavičnosť. Pridať sa môžu problémy s hmotnosťou, bolesti svalov, vypadávanie vlasov, lupiny, bolestivá menštruácia, migrény, psychické problémy a mnohé ďalšie nešpecifické symptómy. Kandidóza u žien sa môže prejavovať aj recidivujúcimi gynekologickými zápalmi, bielym hrudkovitým výtokom, či svrbením v oblasti vonkajších pohlavných orgánov. Pri riešení uvádzaných zdravotných problémov je potrebné zamerať sa na tráviaci trakt, pretože pokiaľ ho nevyliečime, plesní sa nikdy nezbavíme. Lokálna liečba bez uzdravenia tráviaceho traktu nikdy nebude dostatočne účinná.


Preto je vhodné, pri akejkoľvek forme mykózy používať liečivé kvapky PLESNE s protiplesňovým účinkom.


Zloženie PLESNE denné kvapky:

Klinčekovec voňavý (oleum caryophylli) - puk

Vôňovec citrónový (oleum cymbopogoni) - list

Céder atlantský (oleum cedri) - kôra

Škoricovník cejlónsky (oleum cinnamomi zeylanici) - kôra

Myrhovník pravý (oleum myrhhae) - živica


Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie uvedenom na etikete a balení. Podobné produkty