Pečeň

100% prírodné liečivé kvapky BENEDICTUS sú ručne miešané zmesi esenciálnych olejov získané lisovaním za studena z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín. Prírodné kvapky PEČEŇ majú rýchly nástup účinku a vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní. Neobsahujú alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.


Značka: Benedictus

Obsah: 10ml

Pôvod: Slovensko

16.90 €
Please select variants first


100% prírodné liečivé kvapky
BENEDICTUS sú zmesi esenciálnych olejov získané z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín lisovaním za studena. Liečivé kvapky BENEDICTUS určené na vnútorné použitie sú ručne miešané extrakty na základe našich vlastných klinicky testovaných receptúr.


Pečeň patrí medzi najdôležitejšie orgány ľudského tela. Je to najväčšia žľaza s vonkajším vylučovaním. Pečeň plní niekoľko významných funkcií. Je najdôležitejší detoxikačný orgán, ktorý čistí krv a odbúrava škodlivé a jedovaté látky. Dochádza tu k spracovaniu všetkých látok vstrebaných v čreve, ukladá zásoby minerálnych látok, vitamínov a glykogénu. Tvorí sa v nej žlč, ktorá potrebná pre vstrebávanie tukov a vylučovanie nepotrebných látok. V pečeni sa tvoria dôležité látky potrebné pre správne fungovanie organizmu.


Pečeni škodí stres, zlá životospráva, chemické látky obsiahnuté v potravinách, čistiacich prostriedkoch, nadmerná konzumácia alkoholu, ale hlavne lieky ako sú napríklad lieky na znižovanie hladiny cholesterolu v krvi, horúčky, či tlmenie bolesti, obsahujúce paracetamol.


Pri vyšetrení krvi sa zvýšené hodnoty pečeňových testov objavujú pri zápaloch pečene a chronických ochoreniach ako sú steatóza pečene (stukovatenie), chronická hepatitída B a C alebo autoimunitná hepatitída (zápal pečene). Stukovatená pečeň je predpokladom nielen cirhózy, ale aj ďalších ochorení ako je cukrovka, vysoký tlak, či artérioskleróza. Chorá pečeň si nedokáže na 100% plniť svoju funkciu znamená pre človeka vážny problém.


Prírodné kvapky BENEDICTUS PEČEŇ podporujú detoxikáciu pečene a regeneráciu pečeňových buniek.


Príznaky:

  • Poškodenia pečene svrbenie kože
  • Chronická únava
  • Budenie sa v noci v čase medzi 1 a 3 hodinou
  • Podráždenosť a netrpezlivosť
  • Tlak v pravom podrebrí
  • Svalová stuhnutosť
  • Problémy s očami (pálenie, slzenie, zápaly spojiviek, svetloplachosť)
  • Lámavé a vrúbkované nechty


Zloženie:

Citrónovník pravý (oleum citri) - plod

Slamiha piesočná (oleum stoechadi) - živica

Ďumbier lekársky (oleum zingibri) - podzemok

Citrónovník rajský (oleum citri paradisi) - oplodie


Dávkovanie:

Dospelí: 3x denne užiť na lyžičke vody 3 až 5 kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami.

Deti: 3x denne užiť na polievkovej lyžici vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu užívať kvapky len po konzultácií s lekárom.


Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti a mladistvých do 18 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale. Podobné produkty