Alergia

100% prírodné liečivé kvapky BENEDICTUS sú ručne miešané zmesi esenciálnych olejov získané lisovaním za studena z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcichliečivých bylín.

Prírodné kvapky BENEDICTUS ALERGIA majú rýchly nástup účinku a vysokú účinnosť pri nízkom dávkovaní. Neobsahujú alkohol, cukor, prídavné alebo konzervačné látky.


Značka: Benedictus

Objem: 10ml

Pôvod: Slovensko

16.90 €
Please select variants first

100% prírodné liečivé kvapky BENEDICTUS sú zmesi esenciálnych olejov získané z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín lisovaním za studena. Liečivé kvapky BENEDICTUS určené na vnútorné použitie sú ručne miešané zmesi na základe našich vlastných klinicky testovaných receptúr.


Alergia je neprimeraná, obranná reakcia imunitného systému ľudského organizmu na látky z vonkajšieho prostredia, ktorú vyvolávajú takzvané alergény. V momente keď sa alergény dostanú do organizmu, fungujú ako spúšťač alergickej reakcie. Telo alergika začne okamžite produkovať protilátky, ktorých úlohou je alergény zneškodniť.


Liečivé kvapky BENEDICTUS ALERGIA zmiernia alebo úplne potlačia alergickú reakciu organizmu.


Alergény sú väčšinou látky, ktoré zdravému človeku neškodia. Delíme ich na 4 skupiny:

1. Inhalačné alergény: pele tráv, stromov a bylín, zvieracie alergény, plesne alebo roztoče

2. Potravinové alergény: vajíčka, pšeničná múka, koreňová zelenina, paradajky, orechy, ryby, ovocie sója a mlieko.

3. Bodnutie hmyzom: včela, osa, čmeliak, príležitostne aj sršeň.

4. Lieky: barbituráty, lokálne anestetika, penicilín a iné antibiotika


Sprievodným znakom alergie sú alergické príznaky, za ktoré je zodpovedný histamín. Histamín sa z organizmu vyplavuje pri alergickej reakcii. Počet alergikov sa neustále stúpa. Odborníci sa zhodujú, že minimálne 25 % populácie trpí alergiou.


Alergia je považovaná za dedičný problém. Pravdepodobnosť, že dieťa bude alergik je 30 % ak týmto ochorením trpí aspoň jeden z rodičov. Ak sú alergici obaja rodičia pravdepodobnosť sa zvyšuje na 60 %. Alergia môže prepuknúť kedykoľvek počas života.


Príznaky alergie:

  • časté kýchanie
  • nevysvetliteľný kašeľ
  • sťažené dýchanie
  • výtok z nosa, aj keď nie ste nachladnutý
  • upchatý nos, aj keď nie ste nachladnutý
  • svrbenie alebo slzenie očí
  • svrbenie kože
  • opuchnuté pery alebo jazyk
  • hvízdavé dýchanie alebo pískania v hrudníku


Zloženie:

Citrónovník pravý (oleum citri) - oplodie

Levanduľa úzkolistá (oleum lavandulae) - kvet

Mäta pieporná (oleum menthae piperitae) - vňať

Čajovník austrálsky (oleum melaleucae alternifoliae) - list

Vôňovec citrónový (oleum cymbopogoni) - list


Dávkovanie:

Dospelí: 3x denne užiť na lyžičke vody 3 až 5 kvapiek. Zapiť pohárom čistej vody alebo čaju. Citlivejším pacientom odporúčame začínať s 1 až 2 kvapkami. Pri kvapkaní držte fľaštičku vo zvislej polohe. Kvapky pred kvapkaním pretrepte.

Deti: 3x denne užiť na lyžičke vody alebo čaju 1 kvapku. Zapiť väčším množstvom vody alebo čaju. Deti od 3 do 6 rokov môžu kvapky užívať len po konzultácií s lekárom.


Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať výživový doplnok len po porade s lekárom. Nevhodné pre osoby alergické na rastliny uvedené v zložení. Nevhodné pre osoby s ochoreniami obličiek. Uchovávajte mimo dosah a dohľad detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte pri teplote do 25 °C, v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou. Neužívajte po dátume expirácie uvedenom na etikete a balení. Podobné produkty