Čo sú esenciálne oleje?

O zdraví dnes vieme oveľa viac ako kedykoľvek predtým. Napriek tomu, že máme obrovské množstvo poznatkov trpíme stále väčším počtom chorôb a ochorení a užívame čoraz viac liekov. Prečo? Odpoveď je v podstate veľmi jednoduchá. ZABÚDAME NA PRÍRODU!

Esenciálne oleje sú tou najkoncentrovanejšou formou prírody. Extrahujú sa lisovaním za studena, parnou destiláciou, enfleurážou alebo maceráciou z ekologicky pestovaných ako aj divo-rastúcich liečivých bylín - kvetov, plodov, listov, stoniek, kôry, živice alebo koreňov. Oleje obsahujú esenciu liečivej bylinky so všetkými jej charakteristickými vlastnosťami a liečivými účinkami. Jediná kvapka esenciálneho oleja obsahuje zložitú sieť molekúl, ktoré prospievajú ľudskému organizmu. Esenciálne oleje majú mimoriadne silnú koncentráciu. Napríklad jediná kvapka mätového oleja má silu 28 šálok mätového čaju.

Skutočná sila esenciálnych olejov nespočíva len v jednorázovom terapeutickom účinku ako je to pri bežných liekoch, ale v tom, že vyrovnávajú fyziologický nedostatok harmónie a ľudskému telu pomáhajú dosiahnuť vnútornú rovnováhu potrebnú na uzdravenie, Ich liečivé schopnosti sú natoľko efektívne a účinné, že sa nami začína vážne zaoberať aj pomerne skeptická odborná verejnosť a vedecká obec. Svedčia o tom tisíce erudovaných článkov a odborných štúdií publikovaných v recenzovaných medicínskych periodikách po celom svete.